Ekran startowy

Kiedy uruchomisz Excela 2013, program domyślnie wyświetli ekran startowy podobny do tego, który znajduje się na poniższym rysunku.

Został on podzielony na dwa panele:

Lewy panel

Znajdziesz tutaj listę ostatnio otwieranych plików oraz przycisk Otwórz inne skoroszyty, który znajduje się na samym dole panelu.

Prawy panel

W prawym panelu znajdziesz listę szablonów zaproponowanych przez Excela. Jeśli żaden z nich Ci nie odpowiada to możesz użyć paska wyszukiwania, poprzez wpisanie interesującej Cię frazy. W tym wypadku program będzie szukał szablonów znajdujących się w Internecie. Dodatkowo poniżej paska znajdziesz kilka najbardziej popularnych fraz, które wystarczy kliknąć, aby Excel wyszukał szablon z danej kategorii.

Tworzenie nowego dokumentu

Aby stworzyć nowy dokument, kliknij pierwszą pozycję o nazwie Pusty skoroszyt. Możesz to również zrobić za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl + N.

WSKAZÓWKA

Ekran startowy po raz pierwszy pojawił się w Excelu 2013 i jest domyślnie wyświetlany po uruchomieniu programu. Jeśli chcesz, aby po otwarciu Excela zamiast niego pojawiał się pusty arkusz, przejdź do Plik >> Opcje >> Ogólne, a następnie odznacz pozycję Pokaż ekran startowy podczas uruchamiania tej aplikacji.

Tomasz Decker is an Excel specialist, skilled in data analysis and financial modeling.