Pasek narzędzi szybki dostęp

Pasek narzędzi szybki dostęp został stworzony po to abyś miał łatwy dostęp do najczęściej używanych funkcji. Znajduje się on nad wstążką i podobnie jak ona może być dostosowany do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zmiana pozycji

Domyślnie pasek znajduje się nad wstążką. Jeśli chcesz zmienić jego położenie i przesunąć go poniżej wstążki, kliknij przycisk Dostosuj pasek narzędzi szybki dostęp, który znajduje się po prawej stronie paska, a następnie wybierz polecenie Pokaż poniżej wstążki. Jeśli ta pozycja paska Ci odpowiada, to możesz go w tym miejscu pozostawić.

Jeśli jednak chcesz przywrócić pasek do swojej pierwotnej pozycji, wybierz opcję Pokaż powyżej wstążki.

Wybór dodatkowych opcji

Po kliknięciu przycisku dostosowania paska narzędzi pojawi się menu z kilkoma pozycjami które możesz zaznaczyć lub odznaczyć. Część z nich jest domyślnie zaznaczona. Są to Zapisz, Cofnij i Wykonaj ponownie. Jeśli chcesz dodać dodatkową opcje, kliknij ją.

Z chwilą gdy to zrobisz, na pasku narzędzi automatycznie pojawi się dodatkowa ikonka.

Jeśli chciałbyś, aby na pasku znalazły się opcje, które nie są dostępne na liście, kliknij pozycję Więcej poleceń, która znajduje się u dołu menu.

Z menu znajdującego się po lewej stronie kliknij przycisk, który Cię interesuje, a następnie przycisk Dodaj. Po kliknięciu przycisku OK nowe pozycje pojawią się w menu.

Usuwanie niepotrzebnych opcji

Aby pozbyć się ikonek, które znajdują się na pasku, kliknij na niej prawym przyciskiem myszy, a następnie z rozwijanego menu wybierz opcję Usuń z paska narzędzi szybki dostęp.

Tomasz Decker is an Excel specialist, skilled in data analysis and financial modeling.