Podgląd wydruku

Jeśli skończyłeś pracować nad swoim projektem i chcesz go wydrukować, to możesz to zrobić wybierając zakładkę Drukuj widoku Backstage.

Opcje drukowania znaleźć możesz w PLIK >> Drukuj lub używając kombinacji klawiszy Ctrl + P.

W lewym górnym rogu znajduje się duży przycisk Drukuj, po naciśnięciu którego rozpocznie się drukowanie dokumentu. Obok niego znajdziesz wartość dzięki której możesz określić liczbę kopi. Inne opcje, jakie możesz ustawić w tym widoku to:

Drukarka

W tym miejscu możesz wybrać drukarkę, jakiej chcesz użyć do wydrukowania dokumentu.  Może to być zwykła drukarka, fax, Microsoft XPS Document Writer, lub inne, w zależności od zainstalowanego sprzętu i oprogramowania.

Ustawienia

W ustawieniach drukowania masz dostęp do szeregu opcji w rozwijanych menu. Możesz tu wybrać jaką cześć skoroszytu chcesz wydrukować. Domyślnie jest ustawiona opcja drukowania aktywnego arkusza. Możesz ją zamienić na drukowanie całego skoroszytu lub zaznaczonego obszaru.

Dodatkowo możesz tu ustawić to, czy strony mają być sortowanie, orientację strony poziomą lub pionową, marginesy oraz wybrać wielkość kartki do drukowania.

Podgląd wydruku

Po prawej stronie widoku znajdziesz podgląd wydruku. Innymi słowy Excel pokazuje Ci, jak Twój plik będzie wyglądał na kartce po wydrukowaniu. Jeżeli drukujesz więcej arkuszy lub gdy arkusz nie mieści się na jednej stronie to będziesz miał dodatkowo możliwość wyboru strony, która ma zostać wyświetlona. Oprócz tego po prawej stronie znajdziesz dwie ikonki: Pokaż marginesy i Powiększ do strony.

Tomasz Decker is an Excel specialist, skilled in data analysis and financial modeling.