Gdy będziesz pracował z Excelem to prędzej czy później zdarzy się sytuacja, że będziesz potrzebował wstawić dodatkowe komórki wewnątrz tych, które wcześniej stworzyłeś.
Przykład 1:
Aby wstawić nowe komórki wewnątrz arkusza, zaznacz region, w którym chcesz je umieścić, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję wstaw.
Po wyborze tej opcji pojawi się okno z możliwością wyboru, w którą stronę mają zostać przesunięte komórki. Excel ustawia domyślnie opcję, którą uważa w danym przypadku za najbardziej prawdopodobną. W naszym przykładzie wybrał poprawnie – chodzi o przesunięcie komórek w prawo.
Po tym jak komórki zostały przesunięte w prawo, w miejscu w którym zrobiłeś zaznaczenie pojawiły się nowe puste komórki.
Przykład 2:
W drugim przykładzie dodajmy komórki pod dniami tygodnia. Zaznacz komórki od C3 do E3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję wstawiania. Tym razem Excel również odgadnął poprawnie – komórki mają zostać przesunięte w dół.
Zwróć uwagę na to, że komórki które zostały wstawione odziedziczają formatowanie, albo od komórek znajdujących się po lewej stronie, albo od tych znajdujących się powyżej.