Wstawianie komórek

Gdy będziesz pracował z Excelem to prędzej czy później zdarzy się sytuacja, że będziesz potrzebował wstawić dodatkowe komórki wewnątrz tych, które wcześniej stworzyłeś.

Przykład 1:

Aby wstawić nowe komórki wewnątrz arkusza, zaznacz region, w którym chcesz je umieścić, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję wstaw.

Po wyborze tej opcji pojawi się okno z możliwością wyboru, w którą stronę mają zostać przesunięte komórki. Excel ustawia domyślnie opcję, którą uważa w danym przypadku za najbardziej prawdopodobną. W naszym przykładzie wybrał poprawnie – chodzi o przesunięcie komórek w prawo.

Po tym jak komórki zostały przesunięte w prawo, w miejscu w którym zrobiłeś zaznaczenie pojawiły się nowe puste komórki.

Przykład 2:

W drugim przykładzie dodajmy komórki pod dniami tygodnia. Zaznacz komórki od C3 do E3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję wstawiania. Tym razem Excel również odgadnął poprawnie – komórki mają zostać przesunięte w dół.

Zwróć uwagę na to, że komórki które zostały wstawione odziedziczają formatowanie, albo od komórek znajdujących się po lewej stronie, albo od tych znajdujących się powyżej.

Tomasz Decker is an Excel specialist, skilled in data analysis and financial modeling.